zespol-inkubatorow.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

faktoring online
Biznes

Ile kosztuje faktoring online?

Wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności – czekasz na środki nawet kilkadziesiąt dni? Jest inna opcja! Chodzi o faktoring, dzięki któremu pieniądze uzyskasz niemal od razu. Gotówka będzie mogła dalej dla Ciebie pracować, a Ty zadbasz o rozwój swojego biznesu. Ile kosztuje faktoring, na czym dokładnie polega ta opcja i czy jest dla każdego? Przeczytaj artykuł! 

Na czym polega faktoring online i kto może z niego skorzystać?

Usługa faktoringu polega na sprzedaży nieopłaconych faktur jeszcze przed terminem płatności (w zamian za prowizję). Przekazujesz faktury firmie faktoringowej (faktorowi) i uzyskujesz środki na konto – nie musisz czekać np. 30-60 dni, aż kontrahent zapłaci. W terminie płatności Twoi kontrahenci nie płacą już Tobie, a faktorowi. 

Dzięki temu Twoja gotówka nie jest zamrożona, a środki możesz przeznaczyć np. na rozwój firmy, bieżące wydatki czy skorzystanie z rynkowej okazji. Faktoring online to opcja dla tych przedsiębiorców, którym zależy na płynności finansowej i uniknięciu zatorów płatniczych. 

Kto może skorzystać z faktoringu? Instytucje finansowe takie jak PragmaGO są skierowane do wszystkich firm z sektora MŚP oraz mikroprzedsiębiorców. Nie ma znaczenia, ile lat działasz na rynku, w jakiej branży, czy kogoś zatrudniasz i jaką masz formę prawną (jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółka). Z faktoringu korzystają więc także nowe firmy i start-upy.

Jaki jest koszt faktoringu i od czego zależy?

Dzięki faktoringowi gotówkę otrzymujesz szybciej, niż wynika to z terminu na fakturze. Kwota jest jednak pomniejszona o prowizję dla firmy faktoringowej. Od czego zależy całkowity koszt? Do najważniejszych czynników, które mają wpływ na końcowe warunki, należą m.in. wysokość limitu faktoringowego czy czas trwania umowy. 

Na stronie PragmaGO znajdziesz kalkulator faktoringu, dzięki któremu policzysz wstępny koszt finansowania w Twoim przypadku. Wbrew pozorom często jest on niższy niż koszt usług bankowych, np. kredytu.

Jak skorzystać z faktoringu w PragmaGO?

Faktoring w PragmaGO jest dostępny dla wszystkich przedsiębiorców – wniosek może złożyć każda firma, a formalności są uproszczone do minimum. Jak skorzystać z tej usługi finansowej? 

Pierwszym krokiem jest po prostu wypełnienie formularza, który znajduje się na stronie www.pragmago.pl. Jest on prosty i bardzo intuicyjny, dlatego całość zajmie Ci jedynie kilka minut. We wniosku podajesz podstawowe informacje o swojej firmie, kontrahencie oraz przewidywany limit faktoringowy.

Całkowity koszt faktoringu poznasz, gdy Twoje zgłoszenie zostanie zweryfikowane. Mailowo uzyskasz wszystkie warunki. Jeśli je zaakceptujesz, wystarczy podpisać umowę. Przywiezie ją kurier pod dowolny wskazany adres, dlatego nie musisz przyjeżdżać nigdzie osobiście. To spora oszczędność czasu! Gdy Twój kontrahent zaakceptuje fakturę i podpisze cesję, otrzymasz środki od PragmaGO. 

Faktoring to jeden z lepszych sposobów, żeby zadbać o finanse swojej firmy. Nie czekaj na gotówkę nawet kilkadziesiąt dni – działaj od razu!