zespol-inkubatorow.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Procesy RPA
Biznes

Procesy RPA a jakość danych

Wykorzystanie robotyki i automatyzacji pozwala osiągnąć wyniki, które do tej pory nie były możliwe. Mowa o wysokiej jakości przetwarzanych danych. Coraz większe znaczenie ma nie tylko fakt samego zdigitalizowania dokumentów, ale też to,  jaki charakter ma taki elektroniczny plik. Dzięki procesom RTA (Robotic Text Automation) i RPA (Robotic Process Automation) możliwe jest podniesienie jakości ucyfrowienia danych, co można potocznie nazwać ich „doczyszczeniem”.

Jaki wpływ na przedsiębiorstwo ma automatyzacja i robotyzacja procesów biznesowych?

Trend polegający na dostrzeganiu możliwości, jakie niesie ze sobą połączenie automatyzacji i robotyzacji, jest wyraźnie dostrzegalny w firmach zagranicznych i coraz mocniej można go też dostrzec w realiach polskich. Bez automatyzacji i uprzednio przeprowadzonej digitalizacji nie da się konstruować funkcjonalnych modeli biznesowych. A to przecież na nich przedsiębiorstwa opierają swoje decyzje strategiczne.

Chociaż technologia jest coraz bardziej zaawansowana, nadal potrzebny jest człowiek, który będzie trzymają ją w ryzach i ją kontrolował. Bez tego ludzkiego wkładu nie da się przeprowadzić skutecznej transformacji cyfrowej. Dane, na których bazuje automatyzacja i robotyzacja, muszą być bowiem właściwie przygotowane.

Właśnie tutaj zaznacza się konieczność korzystania z profesjonalnych usług korygowania danych w procesach RTA i RPA. Taka pomoc polega m.in. na:

  • przechwytywaniu danych wejściowych
  • walidacji i gruntownej analizie danych
  • wykorzystaniu danych w procesie.

Wszystkie te czynności odbywają się sprawnie i w ekspresowym tempie dzięki automatyzacji. Bez czynnika ludzkiego nadal istniałoby jednak zbyt duże ryzyko pomyłek, na które firmy nie chcą sobie pozwolić.

Czy takie wsparcie rzeczywiście jest potrzebne?

Jeśli zależy nam na zautomatyzowaniu czynności rutynowych i podniesieniu efektywności procesów, to odpowiedź brzmi – tak! Od dawna skóry RTA i RPA przewijają się w dyskursie mówiącym o przyszłości rozwoju technologicznego przedsiębiorstw. W efekcie możliwe jest nie tylko zwiększenie wydajności, ale też redukcja kosztów oraz sprawna automatyzacja procesów bez konieczności konstruowania od zera nowych interfejsów. RPA i RTA to również zwiększenie elastyczności firmy – łatwiej jest się jej dopasowywać do nieustannie zmieniających się warunków otoczenia danej branży.

Robotyzacja i automatyzacja to procesy, dzięki którym możemy w większym stopniu zapobiegać błędom ludzkim. Aby to było jednak rzeczywiście możliwe, nadal potrzebujemy czynnika ludzkiego, który zaopiekuje się danymi wykorzystywanymi w tych procesach. Kompleksowa pomoc wykwalifikowanych specjalistów pozwoli nam w pełni wykorzystać szanse tych nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań. Dzięki kontroli jakości przetwarzania danych zwiększy się m.in. zadowolenie naszych klientów, bo poprawi się jakość realizowania zadań. Przedsiębiorstwo, któremu zależy na ciągłym wzroście i konkurencyjnej pozycji na rynku, nie może pozwolić sobie na zignorowanie tych możliwości. 

Postawmy na SpeedUp – elektroniczny obieg dokumentów w firmie.