zespol-inkubatorow.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Biznes

Innowacje w codziennym życiu

W dzisiejszych czasach wszystko co nas otacza jest bardzo spersonalizowane i wygodne w użytkowaniu. Wszelkiego rodzaju usługi dostępne są przez aplikację na smartfony, w związku z tym, aby zjeść pyszną włoska kolację, czy rozmaite sushi nie musimy ruszać się z domu. Aby zamówić transport, nie musimy czekać na połączenie z centralą taksówek, tylko można zrobić to wygodniej przez aplikację, która ma dostęp do naszej lokalizacji. Istnieje ogromna liczba aplikacji, które bardzo ułatwiają życie, jednak za tą wygodą stoją wielkie innowacyjne rozwiązania.

Branża IT

Nieograniczony dostęp do internetu sprawił, że branża IT jest najszybciej rozwijającym się działem gospodarki. Powstają coraz to nowe firmy, które dostarczają oprogramowania dla najróżniejszych klientów, nie tylko osób prywatnych pobierających aplikacje na swoje telefony. Firmy te obsługują banki, firmy lotnicze oraz wiele różnych ogromnych koncernów. Jest to spowodowane przez innowacje w biznesie, które zapewniają ciągły rozwój, za którym staramy się nadążać. Ciągła innowacyjność pozwala nam na przykład w każdej chwili zamówić bilet lotniczy na drugi koniec świata, zlecić przelew na inne konto z najdalszego krańca Ziemi, czy porozmawiać ze znajomym czy rodziną z odległych miejsc. Taka wygoda wiąże się jednak ze wzrastającym ryzykiem, ponieważ za ciągłym rozwojem branży IT gonią również hakerzy, którzy starają się przełamywać bariery bezpieczeństwa naszych urządzeń.

Oszustwa w internecie

Coraz częściej słyszy się o oszustwach internetowych, kradzieżach pieniędzy dzięki złośliwym oprogramowaniom wysyłanym drogą mailową oraz o przejęciach naszych danych z portali społecznościowych. Dlatego należy zachowywać czujność przy wykonywaniu wszelkich operacji bankowych, aby nie paść ofiarą hakerów. Przeglądając skrzynkę mailową absolutnie nie wolno otwierać załączników, które nie są w formacie pdf, a najlepiej nie otwierać maili od nieznajomych nadawców. Ponadto należy co jakiś czas zmieniać hasła dostępu, tak aby każde z nich było inne od pozostałych. Te proste zasady pomogą zadbać o nasze cyber bezpieczeństwo, które jest równie ważne, jak bezpieczeństwo naszego mieszkania, czy innych dóbr.
Mimo tych zagrożeń, mając przy sobie smartfon, mamy dostęp do informacji na niemalże każdy temat, dlatego encyklopedie poszły już w zapomnienie, a wiedza jest łatwo dostępna umożliwiając, rozwijanie swoich zainteresowań i pasji w wiele prostszy sposób. Większość książek jest dostępnych w internetowych bibliotekach, w których za odpowiednią, niewielką miesięczną opłatą mamy nieograniczony dostęp do przeróżnych autorów bestselerów z całego świata. To się nazywa wygoda w pełnej krasie.