zespol-inkubatorow.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Finanse

Inwestycja w oszczędności

Wielu początkujących biznesmenów zadaje sobie pytanie jak inwestować w oszczędności. Odkładać pieniądze znaczy tyle samo co je oszczędzać, zwłaszcza wtedy gdy mamy określony cel na który zbieramy. To nas dodatkowo motywuje do oszczędzania i pozwala przetrwać trudne chwile.

Regularność

Jeśli mamy w planach zakup nowego samochodu, remont mieszkania, wakacje w odległych krajach albo powrót na studia powinniśmy odkładać pieniądze regularnie, żeby odłożyć na dany cel. Powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo tak odkładanych pieniądze, żebyśmy przez przypadek ich nie stracili w głupi sposób. Oszczędzanie nie powinno wiązać się z ryzykownymi akcjami, przez które możemy utracić nasz cenny kapitał. Jest to ważne zwłaszcza wtedy gdy budujemy naszą finansową poduszkę, która ma być nas ubezpieczać. Jaki jest w takim razie cel tworzenia funduszu awaryjnego oraz funduszu bezpieczeństwa. Są one tworzone po to, żeby uzyskać polisę bezpieczeństwa finansowego. Jak zawsze podstawowe rozwiązania są najlepsze i tak samo teraz najlepiej postawić na tradycyjny depozyt. Są one najbezpieczniejsze pomimo faktu, że średnio można na nich zarobić. Lokaty oraz konta oszczędnościowe są praktycznie pozbawione ryzyka dlatego, że kapitał, że przetrzymuje bank podlega ochronie z BFG do kwoty 100 tysięcy euro depozytu. Warto zauważyć tak ważny fakt, ponieważ mówimy tutaj o oszczędnościach naszego życia. Dlatego nie powinniśmy naszych oszczędności zbieranych przez długi czas lokować na niebezpiecznych platformach oraz tam gdzie istnieje ryzyko utraty kapitału.

Nawet małe sumy

Jeżeli jesteśmy na początku naszej drogi z oszczędzaniem warto odłożyć pierwszy tysiąc złotych. Ten pierwszy tysiąc ma być naszym kołem ratunkowym, kiedy wypadnie jakiś niespodziewany wydatek, którego wcześniej nie braliśmy pod uwagę przy planowaniu naszego budżetu. Oczywiście planowanie swojego kapitału powinniśmy zacząć od spłaty zaległych długów. Dopiero jak je uregulujemy będziemy mogli planować budżet w normalny sposób. Wszelkie zadłużenia źle wpływają na naszą historię kredytową i jeżeli ich nie wyeliminujemy to mogą negatywnie odbić się w przyszłości, gdy na przykład będziemy chcieli uzyskać kredyt na mieszkanie lub budowę domu. Dlatego tak ważne jest, żeby pierwsze oszczędności przeznaczyć na spłatę długów. Istnieje dziś wiele sposobów zarabiania, nawet przez internet, który umożliwiają szybki dopływ gotówki. Oczywiście nie ma długów, których nie bylibyśmy w stanie spłacić ale zawsze mogą pojawić się wyjątki. W przypadku zbyt dużych długów możemy ogłosić upadłość konsumencką.