zespol-inkubatorow.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Marketing

Jaką agencję reklamową wybrać?

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie firmy większą część swoich działań marketingowych przeprowadzają w Internecie. Ale oczywiście nie robią tego same. Pomagają im w tym specjalizujące się w marketingu wirtualnym agencje marketingowe, których nawet na polskim rynku jest tak wiele, że nic tylko w nich przebierać. No właśnie – a jak tu wybrać odpowiednich pomocników, gdy wybór jest tak olbrzymi?

Na co się zdecydować?

Jaką agencję reklamową wybrać, by rzeczywiście przyczyniła się ona do rozwoju całej firmy?

Na pewno bardzo dobrym pomysłem będzie przejrzenie portfolio agencji. Trzeba to zrobić dokładnie i skrupulatnie, by zapoznać się z jej największymi sukcesami i zobaczyć, co takiego rzeczywiście udało się jej osiągnąć. Te większe agencje najczęściej same proponują potencjalnym klientom przejrzenie swojego portfolio. Nierzadko jest ono umieszczane na ich stronach internetowych, dlatego nie trzeba nawet się z nimi kontaktować, by uzyskać do niego wgląd. W portfolio zawsze umieszczane są najlepsze prace i największe osiągnięcia, dlatego już po pierwszym rzucie oka powinno ono zrobić na kliencie pozytywne wrażenie. Jeżeli natomiast zrealizowane zlecenia nie wzbudzają większych emocji, oznacza to, że agencja najprawdopodobniej jest kiepska lub dopiero raczkuje w swojej branży i może nie poradzić sobie z poważniejszą współpracą.

Jaką agencję reklamową wybrać?

Portfolio jest oczywiście najważniejszym wyznacznikiem wartości agencji, ale niemalże tak samo ważne bywa doświadczenie. Oba te elementy wzajemnie się uzupełniają. Nie da się bowiem stworzyć dobrego portfolio, jeżeli nie ma się na swoim koncie przynajmniej kilku lat ciężkiej pracy w jednym zgranym zespole. Doświadczenie to rzecz niezwykle cenna, cenniejsza nawet od pieniędzy. Nie da się go przecież kupić i nie da się go wypracować, trzeba jedynie uzbroić się w cierpliwość i na spokojnie rozwijać swój biznes. Agencja, która od lat istnieje na rynku i jest w stanie pochwalić się sporym doświadczeniem, najprawdopodobniej poradzi sobie z dosłownie każdym zadaniem. Dla niej nawet najcięższe zlecenie nie będzie problematyczne, podczas gdy młode firmy mogłyby się przy nim załamać.

Oczywiście nawet po wstępnym przewertowaniu różnych agencji reklamowych potencjalny ich klient wciąż może mieć sporą trudność z podjęciem ostatecznej decyzji. W takiej sytuacji powinien po prostu skontaktować się z wybranymi firmami. Każda szanująca się agencja prowadzi swój dział sprzedaży, który zawsze chętnie odpowiada na pytania i rozwiewa ewentualne wątpliwości.