zespol-inkubatorow.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Finanse Nauka

Jak można zarabiać na blogu?

Prowadzenie bloga to nie tylko dzielenie się z ludźmi swoją pasją, ale także stało się sposobem na życie. Na blogu można zarabiać na wiele sposobów, jednak przyjmuje się, że od około dziesięciu tysięcy czytelników jest to możliwe. Zarobki są uzależnione od ilości czytelników bloga. Na wpływ zarobków mają także inne prowadzone konta w mediach społecznościowych. Wielu blogerów zakłada także konta np. na Instagramie, Facebooku, i innych tego typu platformach. Dzięki temu mogą pokazywać co dzieje się w ich życiu, a dodatkowo może to zwiększyć zarobek.

Jak można zarobić na blogu?

Zarabianie na blogu jest bardzo proste. Początkujący blogerzy, którzy mają już jakieś grono czytelników często decydują się umieścić reklamy na blogu. Mogą być one z boku strony lub wplecione w tekst. Umożliwia nam to program AdSense, który zagwarantuje spersonalizowane reklamy dla czytelników. Zarobki są różne, zależnie od liczby osób odwiedzających bloga. Pieniądze dostajemy za wyświetlenie reklamy, lub za kliknięcie w nią. Zarobki nie są duże, a zwłaszcza na początku blogowania, jednak wystarczą na pokrycie kosztów prowadzenia bloga. Z reklam nie ma co liczyć na duży zarobek, chyba że bloger ma kilkaset tysięcy czytelników. Wtedy kwota uzyskana z reklam pozwoli na godne życie.

Współpraca

Gdy osiągniemy większe grono czytelników, możemy liczyć na współpracę z firmami. Średnio za post sponsorowany możemy dostać około 400 złotych, jeśli posiadamy około dziesięciu tysięcy czytelników. Ta kwota wzrasta, gdy dodatkowo dodamy posty w mediach społecznościowych. Współpraca blogera z firmą polega na dodaniu wpisu na temat jakiegoś produktu. Może to być reklama nowej rzeczy, która ma wejść niedługo na rynek, lub opinia o jakimś produkcie. Oczywiście przed opublikowaniem zleceniodawca musi zaakceptować post. Często blogerzy we współpracy z daną marką organizują konkurs, gdzie do wygrania są opisywane w poście produkty. Współprace są głównym źródłem dochodu blogerów i pozwalają im się utrzymać że swojej pasji.

W postach sponsorowanych możemy także umieścić linki afiliacyjne. Jest to link do opisywanego produktu, który możemy kupić w internecie. Gdy to zrobimy dany bloger dostanie jakiś procent z naszego zakupu. Jest to równie opłacalne co współprace z firmami.

Ostatni sposób na zarabianie na blogu to sprzedaż własnych produktów. Często blogerzy decydują się na sprzedaż własnych ubrań lub gadżetów. Jednak najpierw muszą zgromadzić grono fanów, którzy będą skłonni kupić takie rzeczy. Najczęściej są to ubrania, kubki, ale też książki.